Přeskoč navigaci

Interview s hackery Wii

Pravděpodobně pokud se o to zajímáte tak to již máte přečtené, ale na českém netu se o tom moc neví, tak snad to někoho zaujme. Navíc pár zajímavostí kolem jako bonus.

Začalo to před koncem roku, dočíst se o tom můžete zde na netcode (video uvnitř). Na konferenci vystoupil hacker s přezdívkou bushing a ukázal první reálnou prezentaci neoficiálního programu. Postupem času se svět dozvěděl, že za tím stojí více lidí, z nichž jeden má přezdívku tmbinc.

Mimochodem tento člověk je celkem legenda: jeho nápad vzít několik kousků XBox 360, přesněji 10 (z nichž po zakoupení hned jeden nefungoval - jak to ten MS dělá), a udělat z nich linuxový cluster, který by nahradil některé servery je velmi zajímavý. Nedivím se: procesor uvnitř Xboxu je 3.2 GHz Tri-Core PPC, + nějaký ten harddisk atd - pěkná mašinka - proč to nevyužít, že? Škoda jen, že je to tak poruchové. Celá story je na debugmo.de, včetně velmi impozantních obrázků 10 Xboxů vedle sebe. To bylo ale trochu mimo. Takže zpět.

Nedávno vyšel rozhovor s bushingem. Velmi zajímavé hardcore čtení. Nejzajímavější je, že zjistili, že uvnitř grafického čipu Wii (ATI Hollywood), je schován ještě jeden procesor (pro změnu od hlavního procesoru PPC nějaký ARM), který má na starosti zabezpečení a podobné věci (Vůbec chlapci od Nintenda jsou celkem drsňáci ohledně bezpečnosti).

Dále popisuje ten originální hack z konce roku. Jen tak ve zkratce: Wii umožňuje spouštět GameCube hry, jenže GameCube měla jen 1/4 paměti (16M, Wii má 64), tudíž obvody Wii (viz. ten ARM) při spuštění GameCube hry zablokují vyšší 3/4 paměti a všechny periférie co nemá GameCube. No a naši dobrodruzi si pohrávali s adresovými linkami tak, že zblbli ten ARM procesor a ten posunul to 16M okno výše atd. No a ten ARM procesor kousíček z té paměti používal, a náhodou v něm měl uložen šifrovací klíč. No a pak už jen poslat tu paměť přes provizorně vytvořený sériový port do PC a bylo to. To umí každý ne? ;-)

No a pak jen zjistit jestli ten flák paměti byl zakódován, nebo ne, zda se jedná o program nebo o nějaká data atd. Při dissasemblování pro PPC (hlavní procesor Wii / IBM Broadway) to nedávalo smysl, tak co takhle zkusit ARM procesor - a ono to zabralo, a tak zjistili, že tam je jeden procesor navíc. CHÁPETE TO? Sem tam jsem dříve něco zkoumal, ale tohle je podle mne síla. Však si to přečtěte sami.

No a pak promluvil i tmbinc u sebe na webu. Soustředil se na otázku šifrování a rovnou řeknu že něco takového jsem nečekal - Nintendo si na Wii bez šifrování ani neodplivne - šifrují se např. i pozice v hrách. Ještě trošku více hardcore čtení, hackovat s použítím FPGA flash emulátoru je podle mne celkem silné kafe.

wii deska

pěkný obrázek základní desky s pár vodiči navíc :-).

Jaggni to|Linkuj

Komentáře k tomuto článkuProsím o dodržovaní určitých pravidel (tj. žádné neslušné texty, reklamy a tak prostě podobně). Komentáře porušující tyto pravidla budou odstraněny.

Před vložením komentáře je nutno provést náhled, jedná se o ochranu proti spamu.

 

Vložení komentáře
  
 
 

 

© NetCode.cz, 2006-9 | Všechna práva vyhrazena
Provozováno na mém pikoCMS, vygenerováno: 19.6.2019 16:26:13

O mně

Informace o mé maličkosti a kontakt.

Lokální tagy

amd(1) amiga(1) apple(1) aspnet(2) audio(1) borland(5) C64(1) codegear(12) delphi(39) dotnet(9) dvd(1) electone(1) embarcadero(1) emulator(11) firebird(2) flash(1) freepascal(5) gamecube(3) gigabyte(2) google(3) hardware(48) holografie(1) homebrew(29) hry(12) ibm(14) iphone(7) jidlo(1) komponenty(1) konzole(15) latex(1) lenovo(17) migrace(1) modchip(3) moje(9) mplayer(3) mssql(1) multi-touch(3) native-api(1) navody(23) nintendo(53) Nintendo3DS(2) nintendo64(6) NintendoDS(15) onestation(2) opera(1) ot(1) palm(1) pascal(1) pdf(1) pic(2) pmd85(1) pocitace(1) print-server(2) programovani(21) programy(25) R400(1) recenze(6) retro(1) satelit(1) seamonkey(5) snes(3) svepomoci(1) technika(1) thinkpad(20) usb(1) video(3) vs(3) vykriky(12) web(7) webdesign(8) wii(83) wiimote(13) wiiware(1) wiki(2) windows(7) windows-mobile(1) wl500g(2) wtf(8) zivot(1) ZX-Spectrum(5)