Přeskoč navigaci

Náhodné výkřiky 4

Při mém bloudění netem občas na něco narazím. Dnes to byl Algorithm Ink, CSS Rounded Box Generator, třetí ruka a malá poznámka ohledně elektronických součástek a jejich možného využití. No a nakonec opět malé využití pro WiiMote - tentokrát pro hasícího robota.

Algorithm Ink

U příležitosti uvedení Firefoxu verze 3 byl uvedena také javascriptová verze Context Free Art od Chris Coyne. Aplikace se jmenuje Algorithm Ink a potřebuje Firefox 3 nebo Operu 9.5 a celkem silný procesor.

Jedná se o kreslení na canvas, který je podporován skoro ve všech prohlížečích (čti: kromě IE), bohužel pro tuto aplikaci je potřeba některý z těchto dvou (moje SeaMonkey má smůlu).

Zajímavá a pekelně náročná hříčka.

CSS rounded box generator

Když jsem uvažoval o designu pro svoje wiičko.cz, chtěl jsem nejaké jednoduché linie a možná obloučky. Jelikož čistě v CSS to nejde (resp. jde, ale nestojí to za to), nakonec jsem se na to vykašlal a nechal jen podporu pro prohlížeče, které to umí přímo.

Ale během hledání jsem narazil na pěkný generátor zaoblených boxů tak ho aspoň zde uvedu.

Třetí ruka pro kocoura

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Takový malý bazmek bych sem tam potřeboval.

třetí ruka

Stránky výrobce

Co se zbytečnými součástkami?

V americe někdo dostal nápad a opět velmi velmi dobré. Vzal zbytečné součástky (tzn. šuplíkové) a strčil je do krabice a někomu poslal. Ten někdo si z toho něco vybral, strčil tam něco jiného a poslal dál. Důležité je, že cíl je vybraný, takže žádný řetězový mail.

Obsah boxu (resp. nyní již boxů) je sledován na wiki.

originální stránka

Wiimote jako součást hasícího robota

Wiimote jako součást robota

Wii remote je fakt úžasný kus HW (takový Johnny Chung Lee by o tom mohl povídat), ale některé konstrukce mi připomínají stavebnici Merkur.

V tomto udělátku je IR senzor z Wiimote použit jako detektor ohně (resp. ohýnku), signál je přes bluetooth z Wiimote přenesen do počítače kde běží program a detekovaný oheň z IR obrazu je přenesen zpět do Wiimote (resp. signál, že byl oheň detekován), kde přes expanzní port používající protokol I2C přenesen na ovládání serva motoru a větráku.

zdroj a detaily

Jaggni to|Linkuj

Komentáře k tomuto článku

[*] Pzltbunk @ 25.12.2009 10:39:14

good material thanks

[*] nike cortez women @ 18.2.2020 23:54:36

I wish to voice my appreciation for your kind-heartedness for those people that have the need for assistance with the subject matter. Your personal dedication to getting the solution all around came to be remarkably practical and have continually made guys and women much like me to achieve their desired goals. Your personal informative recommendations entails this much a person like me and additionally to my peers. With thanks; from everyone of us.
nike cortez women http://www.nikecortez.us.comProsím o dodržovaní určitých pravidel (tj. žádné neslušné texty, reklamy a tak prostě podobně). Komentáře porušující tyto pravidla budou odstraněny.

Před vložením komentáře je nutno provést náhled, jedná se o ochranu proti spamu.

 

Vložení komentáře
  
 
 

 

© NetCode.cz, 2006-9 | Všechna práva vyhrazena
Provozováno na mém pikoCMS, vygenerováno: 22.2.2020 8:05:13

O mně

Informace o mé maličkosti a kontakt.

Lokální tagy

amd(1) amiga(1) apple(1) aspnet(2) audio(1) borland(5) C64(1) codegear(12) delphi(39) dotnet(9) dvd(1) electone(1) embarcadero(1) emulator(11) firebird(2) flash(1) freepascal(5) gamecube(3) gigabyte(2) google(3) hardware(48) holografie(1) homebrew(29) hry(12) ibm(14) iphone(7) jidlo(1) komponenty(1) konzole(15) latex(1) lenovo(17) migrace(1) modchip(3) moje(9) mplayer(3) mssql(1) multi-touch(3) native-api(1) navody(23) nintendo(53) Nintendo3DS(2) nintendo64(6) NintendoDS(15) onestation(2) opera(1) ot(1) palm(1) pascal(1) pdf(1) pic(2) pmd85(1) pocitace(1) print-server(2) programovani(21) programy(25) R400(1) recenze(6) retro(1) satelit(1) seamonkey(5) snes(3) svepomoci(1) technika(1) thinkpad(20) usb(1) video(3) vs(3) vykriky(12) web(7) webdesign(8) wii(83) wiimote(13) wiiware(1) wiki(2) windows(7) windows-mobile(1) wl500g(2) wtf(8) zivot(1) ZX-Spectrum(5)