Přeskoč navigaci

Wii homebrew shrnutí událostí, návod a video Quake

Co nového se děje na Wii ohledně homebrew? A na síti se objevil pěkný návod na instalaci homebrew channelu pro Wii.

Pokud se zajímáte o Wii homebrew tak víte, že za poslední dny se událo nemálo zajímavých věcí.

Základním webem je hackmii.com, kde náš známý bushing píše svůj blog. Je to něco jako detektivka s otevřeným koncem a velmi mne to baví.

No ale co se stalo. Pravidelní čtenáři jistě znají twilight hack (TH) a milé Nintendo se v půlce minulého týdne jalo uvolnit nový firmware pro Wii. Již jsem to tu určitě psal: na Wii existuje několik verzí firmware (IOS) a každá hra má zakódováno s jakou verzí firmware má být spuštěna. Zatím pokaždé pouze přibyla nová verze IOS, ale nyní poprvé se N rozhodlo kromě nové verze zároveň i patchnout starší verzi.

Taková akce není jen tak a vyžadovala intensivní testování (cca 3 měsíce) jelikož následky špatného update by N stály těžké peníze.

Ale zpět. N tedy uvolnilo nový update a bylo evidentní, že jeho cílem bylo znemožnit TH. Team okolo Homebrew Channelu provedl bleskurychlou analýzu změn a zjistil, že během kopírování save do hry The legend of Zelda:Twilight princess se kontroluje správnost dat (konkrétně jména koně - což je základ pro buffer overflow u TH). Toto je celkem silné kafe, jelikož abych citoval bushinga: "We are not impressed!" - Zelda byla první hra co jim přišla pod ruku a tam našly exploit. Nevím, zda takto budou lepit každý problém ve firmware.

Ale pojďme dále. Za cca 6 hod pár šikovných lidí našlo dvě nové chyby v nově přidaném kódu a jejich kombinací homebrew channel opět může fungovat (při jeho instalaci čtěte informace na obrazovce). Na řadě je tedy opět Nintendo. Jsem zvědav zda to nevzdá.

Někdo se možná ptá proč N proti tomu tak bojuje? Je to kvůli emulátorům (které umožňují hrát zadarmo hry z Virtual Console) a programům z WiiWare, které se prý dostávají do oběhu díky nalezeným dírám a N tak přichází o peníze.

Video s instalací homebrew channelu a plus ukázka Quake na Wiičku (nevypadá vůbec špatně).

Jaggni to|Linkuj

Komentáře k tomuto článkuProsím o dodržovaní určitých pravidel (tj. žádné neslušné texty, reklamy a tak prostě podobně). Komentáře porušující tyto pravidla budou odstraněny.

Před vložením komentáře je nutno provést náhled, jedná se o ochranu proti spamu.

 

Vložení komentáře
  
 
 

 

© NetCode.cz, 2006-9 | Všechna práva vyhrazena
Provozováno na mém pikoCMS, vygenerováno: 25.2.2020 10:32:54

O mně

Informace o mé maličkosti a kontakt.

Lokální tagy

amd(1) amiga(1) apple(1) aspnet(2) audio(1) borland(5) C64(1) codegear(12) delphi(39) dotnet(9) dvd(1) electone(1) embarcadero(1) emulator(11) firebird(2) flash(1) freepascal(5) gamecube(3) gigabyte(2) google(3) hardware(48) holografie(1) homebrew(29) hry(12) ibm(14) iphone(7) jidlo(1) komponenty(1) konzole(15) latex(1) lenovo(17) migrace(1) modchip(3) moje(9) mplayer(3) mssql(1) multi-touch(3) native-api(1) navody(23) nintendo(53) Nintendo3DS(2) nintendo64(6) NintendoDS(15) onestation(2) opera(1) ot(1) palm(1) pascal(1) pdf(1) pic(2) pmd85(1) pocitace(1) print-server(2) programovani(21) programy(25) R400(1) recenze(6) retro(1) satelit(1) seamonkey(5) snes(3) svepomoci(1) technika(1) thinkpad(20) usb(1) video(3) vs(3) vykriky(12) web(7) webdesign(8) wii(83) wiimote(13) wiiware(1) wiki(2) windows(7) windows-mobile(1) wl500g(2) wtf(8) zivot(1) ZX-Spectrum(5)